poniedziałek, 22 lipca 2019

Sierpniowa INTEGRA

Wim, wim... juści czas niebliski albowiem to na Protazego wypada ale... zapadły ważkie decyzyje w sprawie Integryji sierpniowej. Przy kwadratnym stole zastawionym szklanicami spotkały siem strażniki tradycyji 50upu. To juże nijakiej rewolucyji nie bedzie! Po prawdzie, naonczas to strażnik był zasie jeden ale zacny. Ustalono co głównodowodzącym chorągwiji bedzie Juras... Strażnik Wielki Tradycji i odbedzie siem ona Integryja podług prawideł w Statucie Średzkim ustalonych. Tako więc trasa to "Jeziorko" bedzie, jazda konwersacyjom sprzyjać bedzie a spotkanie daniom należnom zwieńczne być musi. Miarkujcie coby na czas gotowym być. Bedzie to po wyprawie części naszego hufca na Grodowiec ano bedzie i relacyja. Za jazdę komunikiem a posuwanie siem niehybko... coby starszyzny nie ochwacić...  odpowiadać bedzie Sebko zowion Junioricem z racyji rozsławiania miana 50upAT na rubieżach bałkańskich, okrutnik z mowy twardej znany. Wielki to dyscyplinator jest! Baczta zatem co czynić bedzieta! Żadnej swawoli a harcowania bezecnego ci on nie dopuści.  Gdyby ci jednakowoż z wyprawy na landy niemieckie nie powrócił gdzie dziewki germańskie ogacał a warownie o rumieniec przyprawiał ... tfu, wróć... dziewki o rumieniec po ogaceniu... a jag nie... dziewki o rumieniec a gacie obwarowywał... tfy, mnieńsza o to... naonczas to Szymko z Ciechowa, Pan na Powroźniku, hufiec poprowadzi. Zacny to mąż rozsławion wyprawami tureckimi gdzie z hydrotowarzyszami pohańców all inclusive gromił.  Porę wyruszenia spode Rolanda, nie zaś spode jakowejś bzdurecznej latawicy HanyFontanny, Juras ustali wici w wigilije Integryji rozpuszczajonc. Oczywista rzecz... zmiana trasy dopuszczona być może co sami obecni pode Rolandem ustalom. Do udziału w wyprawie dopuszczeni być mogom jeźdźcy inszego niż 50up autoramentu jednakowoż na czas ustalania trasy gemby winni mieć zawarte gdyż nijakiego głosu w onej sprawie oni jako ryby i pacholęta nie majom. Dziejopisa co niniejsze słowa kreśli nie bedzie... larum grajo a ty za korby nie hytasz?... oj nie bedzie, nie bedzie... nad czym bolejem straszecznie... albowiem na turniej do Pyrlandu rusza gdzie wodom, zasie Lalom a na koniec z  buta w szranki stawać bedzie. Dziwny to obyczaj zaiste. Nic to, nic to! Skoro zaś onego nie obaczym na Integryji to funkcyje skarbnika a podczaszego naonczas sprawował bedzie Juras co okrutnie zawzienty w tymże jest.Obecyjność nie wymaganom jest chocia mile widziano bedzie przeto bracia w 50upie przybywajcie wszytkie na Protazego bo ... kto 50up ten nam druch i chwat!

 Z OSTATNIEJ CHWILI

Radosna wieść! Trofeo di Ciechów odnalezione! Okazało się, że warto mieć nadzieję oraz ... że kropla drąży skałę. Warto było być upierdliwym. Okazało się co triumfator dał sklerotykowi ale zapomniał któremu. Sklerotyk natomiast rzucił w kąt i zapomniał co wziął. Ach ta młodość! Przy okazji padła niemoralna propozycja aby statuetki pilnował Juras jako zawodowiec. Do rozpatrzenia na Plenum. Oczywiście trofeo niebawem wróci do depozytu czekając na nowego Mistrza. W związku z powyższym pocałunek Prezesa Seniora zostaje wycofany z programu mistrzostw. Protest sekcji LGBT... (i co tam jeszcze mają w kodzie) zostaje odrzucony. W odpowiedzi na wycofanie obściskiwań na TTC planują protest na Integrze. Po różowych skarpetkach ich poznacie i falbankach na nogawkach spodenek strojów ludowych. Nic to jednak nie da! Dla zwycięzcy tylko trofeo i uścisk dłoni PS. W ramach kompromisu i europejskości mokre pocałunki na WaterPipie! Pewnie zwiększy to frekwencję.

Dzisiaj tj. 25-go lipca TdF jedzie przez ...

... ale od Briancon. My pojechali od Św. Michała i abarot. Trochę wysoko... podjazd trochę długi ale zjeżdżanie to dopiero trudność. Ręce więdną... nogi chcą hamować a w krzyżu ... strzyla...
... to se ne wrati :(

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz